Κυριακή 13 Νοεμβρίου 2011

ΜΠΑΣΚΕΤ Α.Ο.ΚΥΜΗΣ - ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ 69-62

Νέα νίκη της Κύμης επί του Άρη Θηβών στην έδρα της, παρουσία πολλών φιλάθλων της που έδωσαν βροντερό παρόν για να ενισχύσουν την ομάδα τους.
   Στον αγωνιστικό χώρο, η Κύμη κατέβηκε με αρκετές ελλείψεις, λόγω τραυματισμών, αλλά παρόλα αυτά μπόρεσε και έπαιξε, κατα διαστήματα, καλό μπάσκετ.
   Στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ, ξεκίνησε πολύ καλά, κάνοντας ένα 10-0, η ομάδα της Θήβας αντέδρασε, ισορρόπησε το παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί με 14-15.
   Η συνέχεια όμως ανήκει στην ομάδα της Κύμης. Ανεβάζοντας ρυθμούς δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στη Θήβα και έκλεισε το ημίχρονο με σκόρ 40-28.
   Στο τρίτο δεκάλεπτο επίβεβαίωσε ποια ήταν η καλύτερη ομάδα στον αγωνιστικό χώρο και πρηγήθηκε με 59-45.
   Στο τελευταίο δεκάλεπτο και ενώ η  Κύμη προηγήθηκε και με δεκαεννέα πόντους, η ομάδα της Θήβας αντέδρασε΄ οι παίκτες της Κύμης έριξαν ρυθμούς και η ομάδα της Θήβαςκατάφερε να μειώσει τη διαφορά και να τελειώσει τον αγώνα με σκορ 69-62.
   Από την Κύμη διακρίθηκαν οι Γιωρ. Βασιλείου, Γιαν. Χρατσης και Γιαν. Καψούλης.
   Δεκάλεπτα 14-15, 40-28, 59-45 τελικό 69-62
   Α.Ο.ΚΥΜΗΣ. προπονητής.Γιάν. Πανούσης, Γ. Θωμάς 2,Γ.Παρασκευάς,Ν.Δημάς,Σ.Σπανός10 (2), Ι.Καψούλης 10, Ι.Χαρατσής 18(1), Σ.Τσιρμώκος,Γ.Τουλουμτζής 5, Ι.Τσίτσης 7, Γ.Βασιλείου 19, Π.Ψαριανός.
   ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ.προπονητής.Σωτ. Γερμανός. παίκτες. Α.Χαρατσης 9,Ι.Κουτσοβασίλης 22(1),Δ.Φουστερης,Λ.Σκυριανός 1,Π.Καραμαγκιώλης,Ε.Κουπές 8, Α.Λιαμπότης 16(1),Ν.Πανδής 2,Ι.Μπρατσιώτης 4.