Κυριακή 28 Νοεμβρίου 2010

Κύμη-Ταμυναϊκός 2-0

Ανετη νίκη πέτυχε το απόγευμα του Σαββάτου η ομάδα μας, επικρατώντας του Ταμυναϊκού
Αλιβερίου με σκορ 2-0.

Επιθετικά ξεκίνησε ο ΑΟ Κύμης και μόλις στο 2' σημειώθηκε η πρώτη καλή φάση, όταν
φάουλ του Μούτσου έξω απ΄την περιοχή απέκρουσε δύσκολα σε κόρνερ ο τερματοφύλακας
των φιλοξενουμένων, Πετράκης.Ο ίδιος παίκτης με ωραία ατομική προσπάθεια στο 11΄
σούταρε πάνω απ΄το οριζόντιο δοκάρι της ομάδας του Αλιβερίου. Στο 24΄άνοιξε το σκορ για την ομάδα μας με άψογο πλασέ του Κόκου, ύστερα από μακρυνή μπαλιά του Καραμάνη. Νωρίτερα στο 17΄ο Παριανός αποχώρησε λόγω τραυματισμού από το παιχνίδι και στη θέση του πέρασε ο Καραμπίνης. Στο 28΄μετά από φάουλ του Μούτσου ο Καραμάνης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο δεξί δοκάρι του Πετράκη, ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό σημειώθηκε το 2-0 για την ομάδα μας με κεφαλιά εξ επαφής του Βαλκάνου, ύστερα από λάθος απόκρουση αμυντικού του Ταμυναϊκού. Χωρίς άλλη αξιόλογη φάση και για τις δύο ομάδες κύλησε το Α΄ημίχρονο.

Στο Β΄μέρος του αγώνα έπεσε ο ρυθμός του παιχνιδιού από πλευράς Κύμης, χωρίς αυτό να
σημαίνει ότι απειλήθηκε ιδιαίτερα από τους φιλοξενούμενους.Οι φάσεις για την ομάδα μας