Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2012

ΑΟ Κύμης-Ατρόμητος Χιλιομοδίου 3-1!!!

Μεγάλη εμφάνιση και νίκη με 3-1 επί του Χιλιομοδίου, για την ομάδα μας.Με αυτούς τους τρεις βαθμούς της νίκης ο ΑΟ Κύμης αναρριχήθηκε στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας.

Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και σφυροκοπούσαν επί 45' την εστία του Χιλιομοδίου σημείωσαν δύο γκολ στο 27' και 40', έχασαν μεγάλες ευκαιρίες στο 2',10',22', 24' ενώ ακυρώθηκε κανονικό γκολ στο 35' με υπόδειξη του βοηθού σαν οφσάιντ. Η ομάδα του χιλιομοδίου στην μοναδική της επίθεση στο 12' προηγήθηκε στο σκορ 0-1 με τον Κουσκουνά.

Στην επανάληψη και μέχρι το 60' συνεχίστηκε το ίδιο σκηνικό με την Κύμη να σημειώνει άλλο ένα γκολ 90' είχε ένα δοκάρι στο 75', ακυρώθηκε 2ο κανονικό γκολ στο 62', ενώ έχασε άλλες δύο σημαντικές ευκαιρίες 60' 68'. Από το 60' οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν και προσπάθησαν για την ισοφάριση αλλά η αμυντική γραμμή της Κύμης με κορυφαίους τους Κύρου και Φωτιά δεν τους το επέτρεψαν. Είχαν όμως μια καλή στιγμή στο 63'.

Φάσεις του αγώνα
2' Δυνατό πλάγιο σουτ του Γεωργουδάκη έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του Χιλιομοδίου
10' Σέντρα του Ηλία πλασέ του Γεωργουδάκη μπλόκαρε ο Βασιλείου
12' Μπαλιά τρύπα στον Κουσκουνά που μπήκε στην περιοχή πλάσαρε ανοίγοντας το σκορ 0-1
22' Μπαλιά πάσα του Γεωργουδάκη στον Γκάτση που από κοντά πλάσαρε άουτ
24' Ο Τσάγκος απέφυγε δύο αμυντικούς βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Βασιλείου σούταρε χλιαρά στην αγκαλιά του πορτιέρο του Χιλιομοδίου
27' Αλλεπάλληλα σουτ στην εστία του Χιλιομοδίου και ο Γκάτσης πεσμένος στο έδαφος έστειλε την μπάλα στα δύχτια ισοφαρίζοντας 1-1
35' Σέντρα από πλάγια, πλασέ από κοντά του Γεωργουδάκη, αλλά το γκολ ακυρώθηκε σαν οφσάιντ
37' Νέα εντυπωσιακή επέμβαση του Βασιλείου σε κοντινό πλασέ του Γκάτση.
40' Μπαλιά πάσα του Ηλία στον Γεωργουδάκη που πλάσαρε υποδειγματικά 2-1
53' Ανάποδο ψαλίδι του Κουσκουνά έδιωξε σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος
60' Ο νεαρός Αναστασίου μπήκε στην περιοχή τρίπλαρε οποιον βρήκε μπροστά του πλάσαρε για να σώσει και πάλι ο τερματοφύλακας του Χιλιομοδίου
62' Η φάση της ακύρωσης του 2ου ακυρωθέντος γκολ με την κεφαλιά του Γκάτση
75' Δοκάρι για την ομάδα της Κύμης μετά από δυνατό σουτ του Γκάτση.
90' Το γκολ της νίκης για τους γηπεδούχους. Ο πορτιέρο του χιλιομοδίου μπλόκαρε την μπάλα πήγε να τροφοδοτήσει συμπαίκτη του, η μπάλα βρήκε τον ώμο του Γεωργουδάκη, κύλησε μπροστά του και ο επιθετικός της Κύμης την έστειλε στα δύχτια 3-1.