Δευτέρα 23 Ιανουαρίου 2012

Κύμη-Ένωση Ερμιονιδας 1-2... Με δυο φάσεις η Ερμιονίδα το τρίποντο

Με δυο φάσεις η ΑΕ Ερμιονίδας πήρε την νίκη και το τρίποντο μεσα στη Κύμη

Στο πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο του κέντρου χωρίς όμως να ειναι απειλητικοί κατάφεραν στο 31' να προηγηθούν στην μοναδική επίσκεψη τους στα καρέ της Κύμης. Οι γηπεδούχοι έχασαν ευκαιρίες στο 14',23',35',39'. Στην επανήληψη η απόδοση της Κύμης ανέβηκε έχασε μεγάλες ευκαιρίες στο 52', 61' ενώ στο 70' έφερε το παιχνίδι στα ίσια και στο 78' ο γκολκήπερ της Ερμιονίδας εντυπωσιακά έσωσε την ομάδα του από παραβίασησε φάουλ του Ηλία. Στο 81' ότι δεν κατάφερε ο Ηλίας το κατάφερε ο Δερμιτζάκης που με εκπληκτικό φάουλ έδωσε στους φιλοξενούμενους την σημαντική νίκη και τους 3 βαθμούς.

ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

14' Σέντρα του Ηλία, ανάποδο ψαλίδι του Γεωργουδάκη ελάχιστα άουτ.

23' Εντυπωσιακή επέμβαση του Καταχανάκη σε δυνατό πλασέ του Τσαλιαγκού.

31' Χαμηλή σέντρα Δερμιτζάκη και κεφαλια ψαράκι του Μπούρα 0-1

39' Δυνατο σούτ Καλογερόπουλου ελάχιστα άουτ απο τα δοκαρια του Καταχανάκη.

52' Μεγάλη ευκαιρία για την Κύμη με τον Τσαλιαγκό να πλασάρει απο κοντα άστοχα.

61' Νεα εντυπωσιακή επέμβαση του Καταχανάκη που έδιωξε σε κόρνερ πλασέ του Τσαλιαγκού.

70' Δυνατο σούτ τοτ Γκάτση στο δοκάρι απόκρουση των αμυντικών και νέα κεφαλια Σαβίδη έφερε τον αγώνα στα ίσια 1-1

78' Εντυπωσιακή επέμβαση Καταχανάκη σε απ ευθείας φάουλ του Ηλία

81' Εκπληκτική εκτέλεση φάουλ Δερμιτζάκη και 1-2

84' Τετ-ατετ πλασέ του Γκάτση έδιωξαν πάνω στην γραμμη οι αμυντικοί της Ερμιονίδας

89'Ο Στόϊκος βρέθηκε σε τετ-ατετ με τον Παπαδόπουλο το πλασε του όμως προσέκρουσε στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Παπαδόπουλου.

ΑΟ Κυμης Β Ντόβολης Παπαδόπουλος,Αναστασίου Β,Μπλατσιώτης,Κύρου,Κόκκος 60' (Σαβίδης),Φωτιάς,Καλογερόπουλος,Φωτιάς,Ηλίας,Τσαλιαγκός( 73' Γεραντώνης),Γκάτσης,Γεωργουδάκης

ΑΕ Ερμιονίδας Ι.Δουβίκας Καταχανάκης,Τζιέρης,Μπούρας,Δημητρακόπουλος,Τσολακίδης,Καλογερόπουλο,Στάμος,
Στόϊκος,Σωπιάδης,Χρήστου( 77' Κωσταντινίδης),Δερμιτζάκης,Τζώρτζης (63' Κοζακάρου)