Σάββατο 30 Απριλίου 2011

Ηρακλής Ψαχνών - ΑΟ Κύμης 4-3

Με σκορ 4-3 έχασε η ομάδα μας στο φιλικό παιχνίδι με τον Ηρακλή στο γήπεδο των Ψαχνών.Φοβισμένα και με πολύ άγχος ξεκίνησε ο ΑΟ Κύμης τον αγώνα, αφού φαινόταν ότι το όνομα του αντιπάλου επέδρασε, ώστε τίποτα και καμιά φάση  να μη ''βγαίνει'' τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση.Στο 17΄το σκορ άνοιξε ο  Φαρούκ  και ο  Ρεπετσάς στο 24' διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του.Στο 43΄ο Καραμάνης με κεραυνό εκτός περιοχής μείωσε σε 2-1 και στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Ηρακλής σημείωσε το 3-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.Μεταμορφωμένη μπήκε η ομάδα μας στο β' ημίχρονο, όπου κατάφερε να ισορροπήσει το παιχνίδι ξεδιπλώνοντας τις αρετές που την φέρνουν να οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος της Α1.Στο 70΄ο νεοεισελθών Μπόε μείωσε σε 3-2 και στο 82' ο ίδιος παίκτης ισοφάρισε σε 3-3.Το τελικό 4-3 σημείωσε ο Φαρούκ στο 89΄.Ήταν ένα καλό τεστ για τον ΑΟ Κύμης που να σημειώσουμε ότι αγωνίστηκε χωρίς τους βασικούς Ηλία, Σεϊντόπουλο και Ντουρέκα, ενώ στα τελευταία λεπτά αγωνίστηκε με 10 παίκτες.