Σάββατο 9 Απριλίου 2011

ΑΟ Κύμης-Λήλας Βασιλικού 3-0

Άλλη μια νίκη πρόσθεσε η ομάδα μας στο ενεργητικό της, επικρατώντας με 3-0 του άλλοτε κραταιού Λήλαντα Βασιλικού.Ο ΑΟ Κύμης  έχει σχεδόν αγκαλιάσει τον τίτλο και την πολυπόθητη άνοδο στη Δ΄εθνική κατηγορία, αφού στις τέσσερις αγωνιστικές που απομένουν για την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος θέλει τουλάχιστον δύο νίκες και μια ισοπαλία για να πάει απλώς για τουρισμό έως τη Δροσιά, την άλλη διεκδικήτρια ομάδα,  την τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος.Το αποτέλεσμα του αγώνα κρίνεται δίκαιο, καθώς η ομάδα μας επέβαλε εξαρχής το δικό της ρυθμό στο παιχνίδι και  δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου.Υστερα από ένα άγονο πρώτο ημίχρονο, χρειάστηκαν μόλις δέκα λεπτά απ΄το δεύτερο για να "καθαρίσει " η γηπεδούχος το παιχνίδι.Συγκεκριμένα στο 51΄ ο Βεζιρτζόγλου έκανε το 1-0, δύο λεπτά αργότερα ο Καραμάνης διπλασίασε τα τέρματα, ενώ το σκορ έκλεισε στο 58΄ ο Μπόε με σουτ ύστερα από ωραία ατομική ενέργεια.Σουτ στο δοκάρι του Μαντά είχε ο Καραμάνης στο 9΄μετά από εκτέλεση φάουλ.
Διακρίθηκαν για την ομάδα μας οι Παριανός, Σεϊντόπουλος, Βεζιρτζόγλου,Καραμάνης και Φωτιάς

Η ενδεκάδα μας: Ντουρέκας, Κόκκος, Γεραντώνης, Φωτιάς, Αποστολίδης(Μπόε), Τζώνυ(Μούτσου), Όστιν, Παριανός, Καραμάνης, Βεζιρτζόγλου, Σεϊντόπουλος(Κοτρόζος)

Επόμενος αντίπαλος για την ομάδα μας ο Όλυμπος Γυμνού στην έδρα μας.