Δευτέρα 13 Δεκεμβρίου 2010

Απόλλων Λειβαδιάς - ΑΟ Κύμης 66-77...!!!

Ξέφρενη πορεία της ομάδας μας στην Α΄ ΕΣΚΑΣΕ, που έφτασε ήδη τις 5 νίκες και ισοβαθμεί στην 2η θέση της βαθμλογίας, με τρεις ακόμα ομάδες.

Η νεοφώτιστη ομάδα μας και μοναδική εκπρόσωπος της Ευβοιας στην κατηγορία, πέρασε από την Λιβαδειά, σε ένα επικύνδυνο ματς, απέναντι στον ουραγό Απόλλωνα.

Η Λιβαδειά με τον αέρα της έδρας ξεκίνησε καλύτερα και προηγήθηκε 19-14 στο 10λεπτο, όμως η Κύμη γρήγορα πήρε τα ηνία του αγώνα, κάνοντας το 35-41 με τη λήξη του ημιχρόνου.

Στο τρίτο 10λεπτο η ομάδα μας αύξησε λίγο τη διαφορά, φτάνοντας στο 49-58.

Στο τέταρτο 10λεπο οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να μπουν και να γυρίσουν το ματς αλλα η Κύμη φάνηκε πως ήταν καλύτερη ομάδα που με σωστές επιλογές στην επίθεση  κ
και με πολύ καλή άμυνα, έφτασε τελικά στη μεγάλη νίκη με 66-77.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-14, 35-41, 49-58, 66-77

Α.Ο.ΚΥΜΗΣ: (Πιτσιλιώνης-Πανούσης) Θωμάς, Πιτσιλιώνης 6, Κωνσταντούρας 23 (1), Τσιριμώκος 9 (1), Νσάκης,Τσομάκας, Μπέλλος 11(1), Τουλουμτζής 8, Αχματσιώτης, Καψούλης 2, Νακόπουλος 10, Βασιλείου 8.