Κυριακή 4 Μαρτίου 2012

ΑΟ Κύμης-Δάφνη Ερυθρών 4-2...αντί 6-1

Παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο κατά διαστήματα η ομάδα μας επιβλήθηκε της Δάφνης Ερυθρών με 4-2.Το αποτέλεσμα αυτό σε καμμία περίπτωση δεν αντικατοπτρίζει την πραγματική εικόνα του παιχνιδιού, αφού η ομάδα μας έχασε αρκετές ευκαιρίες, είχε δοκάρι, ενώ δέχτηκε τα γκολ σε ισάριθμες ευκαιρίες των φιλοξενούμενων.Ο ΑΟ Κύμης προηγείθηκε 2-0 στο ημίχρονο με τέρματα των Κόκκου στο 23΄και Μπλατσιώτη στο 34΄.Η Δάφνη προσπάθησε να αντιδράσει και να ξαναμπεί στο παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο, κατάφερε να μειώσει σε 2-1 στο 54΄, όμως ο Κύρου απάντησε άμεσα με εκτέλεση φάουλ και έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα μας.Ο Γκάτσης τέλος στο 79΄ έκανε το 4-1, για να μειώσουν στις καθυστερήσεις οι φιλοξενούμενοι και ενώ προηγουμένως στο 86΄και 88΄ο Γκάτσης έχασε δύο κλασσικές ευκαιρίες για γκολ με δοκάρι η μία και μόλις άουτ η δεύτερη.
Επόμενος αντίπαλος η πρωτοπόρος Κόρινθος στο γήπεδο Κύμης.
ΑΟ Κύμης : (Β.Ντόβολης), Παπαδόπουλος, Κόκκος, Μπλατσιώτης, Κύρου, Φωτιάς, Κραβαρίτης (66΄Καλογερόπουλος), Ηλίας, Αναστασίου Ι., Γεωργουδάκης (63΄Μάλλιος), Γκάτσης, Τσάγκος (76΄Τσαλιαγκός).