Τετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012

Παναργειακός-ΑΟ Κύμης 4-0

Την ήττα με 4-0 γνώρισε η ομάδα μας εκτός έδρας με αντίπαλο τον Παναργειακό.Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον μόνιμο και πολύπειρο σκόρερ Κολλιάκο στο 42', σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.
 Στο δεύτερο μέρος και ως το 65΄, ο ΑΟ Κύμης στεκόταν πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο, από εκεί και πέρα όμως οι γηπεδούχοι ανέβηκαν, βρήκαν διαδρόμους στην άμυνα των φιλοξενούμενων και κατάφεραν να φτάσουν στο 4-0. Στο 82' ο Κουτσοδήμος έκανε το 2-0, στο 88' ο Λιάρος έκανε το 3-0, και το σκόρ έκλεισε στο 91' ο Πρίφτης (4-0).
Το παιχνίδι αυτό μας θύμησε την πρώτη ήττα με 4-0 στα Άσπρα Σπίτια, καθώς τα τέρματα χρονικά, σημειώθηκαν στα ίδια σχεδόν λεπτά.
ΑΟ ΚΥΜΗΣ (Β.Ντόβολης): Παπαδόπουλος, , Γεραντώνης (83' Κόκκος),Αναστασίου Β., Κύρου, Κραβαρίτης (66' Τσαλιαγκός), Αναστασίου Μ. (77' Μάλλιος), Ηλίας, Φωτιάς, Τσάγκος, Γεωργουδάκης, Γκάτσης
Επόμενος αντίπαλος για την ομάδα μας η Δάφνη Ερυθρών, στο γήπεδο της Κύμης.