Κυριακή 15 Ιανουαρίου 2012

ΑΟ Κύμης-Χαλκίδα 1-1

Με 1-1 τελείωσε η Ευβοιώτικη αναμέτρηση ανάμεσα στην ομάδα μας και τον ΑΟ Χαλκίς, ένα αποτέλεσμα που αφήνει ικανοποιημένες και τις δύο ομάδες έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι.Βέβαια βάση ευκαιριών, ίσως οι φιλοξενούμενοι να δικαιούνταν κάτι περισσότερο, αλλά οι δύο πονηρές φάσεις στο φινάλε του αγώνα όταν ο διαιτητής έκοψε με ανύπαρκτα φάουλ επιθέσεις  που οι παίκτες μας έβγαιναν τρεις με έναν, με τρομερές προϋποθέσεις για γκολ, ίσως να είχαμε άλλο αποτέλεσμα στο τέλος.Αυτό δε σημαίνει ότι η διαιτησία δε στάθηκε στο ύψος της, αφού γενικά τα πήγε καλά στο παιχνίδι.
Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε μουδιασμένα στον αγωνιστικό χώρο και έδωσε το δικαίωμα στους φιλοξενούμενους, να αναπτύξουν μια πρωτοβουλία κινήσεων με κάποιες ευκαιρίες.Παρόλα αυτά ο ΑΟ Κύμης ήταν αυτός που προηγήθηκε στο σκορ στο 20΄με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ηλία.Η χαρά των γηπεδούχων δεν κράτησε παρά ένα πεντάλεπτο, αφού η Χαλκίδα έφερε το παιχνίδι στα ίσα.Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας ισορρόπησε τον αγώνα και όπως προαναφέραμε θα μπορούσε, ίσως με τις δύο φάσεις στο τέλος να επιτύχει κάτι καλύτερο.
Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας, εντός έδρας με την Ένωση Ερμιονίδας.
Η ενδεκάδα μας : (Ντόβολης)-Παπαδόπουλος, Αναστασίου Β., Κόκκος, Κύρου, Σαββίδης ( 64΄Καλογερόπουλος), Κραβαρίτης ( 80΄Τσαλιαγκός), Φωτιάς, Ηλίας, Γεωργουδάκης, Γκάτσης, Μπλατσιώτης ( 46΄Μάλλιος).