Κυριακή 20 Νοεμβρίου 2011

Δάφνη Ερυθρών-ΑΟ Κύμης 1-3

Επιτέλους νίκη και μάλιστα εκτός έδρας για την ομάδα μας, απέναντι σε έναν αντίπαλο με θητεία στην Δ΄Εθνική και πολλές παραστάσεις απ'αυτήν την κατηγορία.Οι φιλοξενούμενοι αυτή τη φορά δεν την "πάτησαν" όπως τις δύο προηγούμενες αγωνιστικές και παρόλο που δεν έπιασαν υψηλά στάνταρ απόδοσης, εντούτοις κατάφεραν να φύγουν νικητές.Η ομάδα μας προηγήθηκε στο Α ημίχρονο με τον Γκάτση 1-0 και με αυτό το σκορ πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.Στο Β μέρος του αγώνα ο ΑΟ Κύμης πέτυχε με το Σαββίδη το 2-0, ενώ πέντε λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι ξαναμπήκαν στο παιχνίδι μειώνοντας σε 2-1 και ξυπνώντας δυσάρεστες μνήμες από τα προηγούμενα ματς.Τελικά λίγο πριν τη λήξη του αγώνα η ομάδα μας σφράγισε τη νίκη με σκόρερ και πάλι το Σαββίδη γράφοντας το τελικό 3-1.
Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας εκτός έδρας με την Κόρινθο.