Δευτέρα 21 Φεβρουαρίου 2011

Μπάσκετ... Κύμη-Σχηματάρι 63-66

ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΗΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ...
Άλλη μια ήττα,την τρίτη στις τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές, υπέστη η ομάδα μας καθώς έχασε με 66-63 από τον Ερμή Σχηματαρίου στο κλειστό ''Νίκος Μαρίνος".
Η ήττα για τον ΑΟ Κύμης ήταν συνέπεια μιας ακόμα κάκιστης διαιτησίας, αφού με τα ανάποδα σφυρίγματά τους κατάφεραν να εκνευρίσουν τους γηπεδούχους, που μετά το 30' έχασαν την αυτοσυγκέντρωσή τους και μαζί και τη νίκη, αφού το τρίτο δεκάλεπτο έληξε βρίσκοντας την Κύμη να προηγείται με 56-46, ενώ και στο ημίχρονο ήταν μπροστά με 43-31.
Ήταν η τρίτη συνεχόμενη κακή διαιτησία για την ομάδα μας, που τουλάχιστον στις δύο από αυτές οφείλονται και οι αντίστοιχες ήττες.Πλέον απομένουν τρεις αγωνιστικές ως το τέλος με Ιτέα εκτός έδρας, Απόλλων Λιβαδειάς εντός και τέλος με τον πρωταθλητή Έσπερο στη Λαμία.Όπως είναι κατανοητό επιβάλεται η νίκη τουλάχιστον με τον Απόλλωνα στο κλειστό της Κύμης, για να μην μπούμε σε περιπέτειες υποβιβασμού.