Κυριακή 19 Δεκεμβρίου 2010

Α.Ο.Κύμης-Αμαρυνθιακός 5-2

Ενα εύκολο απόγευμα είχε σήμερα η ομάδα μας, καθώς επιβλήθηκε του Αμαρυνθιακού
με το ευρύ 5-2.
Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν μόλις στο 2ο λεπτό όταν σε αντεπίθεση, μετά από δοκάρι
του Μπόε, πέτυχαν το 0-1.Αυτό αφύπνισε την ομάδα μας και σε διάστημα δέκα λεπτών
σημείωσε τρία τέρματα, αρχικά με τον Καραμάνη με σουτ στην κίνηση έξω απ΄την περιοχή
και εν συνεχεία με τον Τζώνυ(2 γκολ), ενώ ως το τέλος του ημιχρόνου οι ευκαιρίες διαδέχονταν
η μία την άλλη για την ομάδα μας.

Στο Β ημίχρονο, η Κύμη ξεκίνησε νωθρά επαναπαυόμενη στο σκορ με αποτέλεσμα ο
Αμαρυνθιακός να μειώσει σε 3-2 και να απειλεί με αντεπιθέσεις.
Στη συνέχεια ο Μπόε με πέναλτυ που κέρδισε και εκτέλεσε ο ίδιος έκανε το 4-2, ενώ το
κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο καταπληκτικός και σήμερα Καραμάνης με απ΄ευθείας
εκτέλεση φάουλ από 30 μέτρα, που καρφώθηκε στο παραθυράκι της εστίας του ανήμπορου
να αντιδράσει τερματοφύλακα της Αμαρύνθου.

Το πρωτάθλημα διακόπτεται για δύο εβδομάδες λόγω εορτών, ενώ την επόμενη και
προτελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου, η ομάδα μας αγωνίζεται εκτός έδρας με τον
Ολυμπιακό Χαλκίδας.

Αυτές τις μέρες δοκιμάζεται στην Κύμη, έγχρωμος ποδοσφαιριστής και εκτός απροόπτου
θα αποκτηθεί, αφού άφησε καλές εντυπώσεις.Η διοίκηση κάνει ότι είναι δυνατόν ώστε να
ενισχύσει την ομάδα με έμψυχο δυναμικό εν όψη του δύσκολου δεύτερου γύρου και να
επιτύχει το στόχο που εξαρχής είχε θέσει και δεν είναι άλλος από την κατάκτηση του
πρωταθλήματος και την άνοδο στη Δ εθνική κατηγορία.