Παρασκευή 19 Φεβρουαρίου 2010

Μπάσκετ: ΑΟ Κύμης - Άρης Θηβών (ενημέρωση)

Το Σάββατο 13.2.10 η ομάδα Μπάσκετ ανδρών αντιμετώπισε σε αγώνα κορύφης, στο γήπεδό της, τον Άρη Θηβών.

Ο αγώνας είχε δύο όψεις. Στα δυο πρώτα δεκάλεπτα πραγματοποίησε σπουδαία εμφάνιση και κατάφερε να προηγηθεί στο ημίχρονο με το σκορ 33-25. Στο δεύτερο ημίχρονο άρχισε δυνατά τον αγώνα και προηγήθηκε στο τρίτο λεπτό του τρίτου δεκαλέπτου με 40-25. Η συνέχεια όμως δεν ήταν η αναμενόμενη. Ο ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ ανέκαμψε και σε συνδιασμό με τη χαλάρωση και τις αλλαγές στην ομάδα μας, κατάφερε με τη λήξη του τρίτου δεκαλέπτου να ισοφαρίσει τον αγώνα 50 - 50. Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν επεισοδιακό. Οι συχνές διακοπές ρεύματος αλλά και ο σοβαρός τραυματισμός του παίκτη μας, Γιάννη Γκουριώτη, στο γόνατο, αποσυντόνισαν και έβγαλαν έκτος ρυθμού την ομάδα μας.
Ο αγώνας διεκόπη τελικά στο τρίτο λεπτό του τετάρτου δεκαλέπτου με το σκορ να έχει διαμορφωθεί σε 53-58 υπερ των φιλοξενουμένων.

Το ματς θα ολοκληρωθεί μετά απο ορισμό ημερομηνίας και ώρας απο τη διοργανώτρια αρχή Ε.Σ.Κ.Σ.Ε.
Η συνθεση της ομάδας μας ήταν:
Γ.Θωμάς,Ι.Γκουριώτης,Φ.Πιτσιλιώνης,Δ.Αχματιώτης,Α.Ηλιάδης,Γ.Νίττης,Χ.Κωνσταντούρας,Ι.Χλιβέρης, Κ.Νακόπουλος,Α.Πέτσας,Ι.Πανούσης,Ε.Νασάκης.

-Ο  Α.Ο.ΚΥΜΗΣ εύχεται περαστικά και καλή ανάρρωση στον παίκτη μας Γιάννη Γκουρίωτη.

-Το Σάββατο 20.2.10 στις 15:00 μ.μ ο Α.Ο.ΚΥΜΗΣ αντιμετωπίζει στο γήπεδο Σηματαρίου την ομάδα Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ.