Δευτέρα 8 Φεβρουαρίου 2010

Πολυβόλο η Κύμη...

Σε ένα ματς που δεν αντέχει σε ιδιαίτερη κριτική η ομάδα μας επικράτησε,όπως ήταν αναμενόμενο, με το επιβλητικό 7-1 της ομάδας των Ωρεών.

Ο χορός των γκολ ξεκίνησε μόλις στο τρίτο λεπτό,όταν ο Ηλίας με σουτ,μετά από πάσα του Χονβχανισιαν,άνοιξε το σκορ. Στο πέμπτο λεπτό, πάλι μετά από πάσα του Αρμένη, ο Ηλίας έκανε το 2-0, ενώ ο καταιγισμός των γκολ συνεχίστηκε στο 26' με σουτ του Ομπι, μετά από ωραία ενέργεια του Ηλία και με αυτό το σκορ έκλεισε το Α' ημίχρονο. Στην επανάληψη μετά από θαυμάσια ατομική προσπάθεια του Χονβχανισιάν ο δείκτης ανέβηκε στο 4-0 στο 47΄. Στο 65΄ ήταν η σειρά του Μαστροκώστα να χρηστεί σκόρερ μετά από πάσα του Μουρίκη. Δεύτερο γκολ του Ομπι και έκτο για την ομάδα μας σημείωσε στο 72' με σουτ ο έγχρωμος επιθετικός.Το σκορ έκλεισε για τους γηπεδούχους ο Κέκης στο 82' με όμορφο πλασέ. Νωρίτερα,στο 75΄ οι φιλοξενούμενοι είχαν σημειώσει το γκολ της τιμής.

Η ενδεκάδα μας: Ντουρέκας,Αποστολίδης,Γεραντώνης,Κουτσαυλής(53' Μουρίκης) Καραμπίνης,Ηλίας
(61' Τέτα),Ομπι,Παριανός,Μαστροκώστας(66' Κέκης),Χονβχανισιάν,Ανταμς.