Ηρακλής Ψαχνών - ΑΟ Κύμης 4-3

Με σκορ 4-3 έχασε η ομάδα μας στο φιλικό παιχνίδι με τον Ηρακλή στο γήπεδο των Ψαχνών.Φοβισμένα και με πολύ άγχος ξεκίνησε ο ΑΟ Κύμης τον αγώνα, αφού φαινόταν ότι το όνομα του αντιπάλου επέδρασε, ώστε τίποτα και καμιά φάση  να μη ''βγαίνει'' τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση.Στο 17΄το σκορ άνοιξε ο  Φαρούκ  και ο  Ρεπετσάς στο 24' διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του.Στο 43΄ο Καραμάνης με κεραυνό εκτός περιοχής μείωσε σε 2-1 και στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Ηρακλής σημείωσε το 3-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.Μεταμορφωμένη μπήκε η ομάδα μας στο β' ημίχρονο, όπου κατάφερε να ισορροπήσει το παιχνίδι ξεδιπλώνοντας τις αρετές που την φέρνουν να οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος της Α1.Στο 70΄ο νεοεισελθών Μπόε μείωσε σε 3-2 και στο 82' ο ίδιος παίκτης ισοφάρισε σε 3-3.Το τελικό 4-3 σημείωσε ο Φαρούκ στο 89΄.Ήταν ένα καλό τεστ για τον ΑΟ Κύμης που να σημειώσουμε ότι αγωνίστηκε χωρίς τους βασικούς Ηλία, Σεϊντόπουλο και Ντουρέκα, ενώ στα τελευταία λεπτά αγωνίστηκε με 10 παίκτες.

Περισσότερα...

Ηρακλής Ψαχνών - ΑΟ Κύμης...Φιλικό

Μετά την αναβολή της 28ης αγωνιστικής της Α1, λόγω του τραγικού συμβάντος με το θάνατο του 7χρονου Χρήστου Σούτζιου από τη Δροσιά, η ομάδα μας δίνει φιλικό αγώνα το Σάββατο 30/04/2011 και ώρα 17:00 στα Ψαχνά με αντίπαλο τον Ηρακλή.Σίγουρα ένα δυνατό τέστ για την ομάδα μας, που θα μετρήσει τις δυνάμεις της με αντίπαλο που φλερτάρει την άνοδο στη Football League.

ΑΟ Κύμης-Όλυμπος Γυμνού 3-0...Άνετη νίκη

Άνετη νίκη πέτυχε το απόγευμα της Κυριακής η ομάδα μας, αφού επικράτησε με 3-0 της ομάδας της Γυμνού.Έχοντας απέναντι της την τρίτη καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος έδειξε πως τίποτα δεν σταματά την ξέφρενη πορεία της προς τον τίτλο και την άνοδο στη Δ΄εθνική.Τα τέρματα σημείωσαν οι Φωτιάς στο 6' με κεφαλιά μετά από σέντρα του Βεζιρτζόγλου, στο 65΄ο  Όστιν με εξαιρετικό σουτ έξω από την περιοχή του Μπασινά και Καραμάνης στο 79΄με κεφαλιά μετά από σέντρα του Μπόε, ενώ να σημειώσουμε και το χαμένο πέναλτυ που κέρδισε και εκτέλεσε ο Βεζιρτζόγλου στο 72΄.Το απότέλεσμα ήταν πέρα για πέρα δίκαιο καθώς οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα σε όλη τη διάρκεια του.Διακρίθηκαν οι Καραμάνης, Σεϊντόπουλος, Φωτιάς, Γεραντώνης, Κόκκος και Παριανός.

Επόμενος αντίπαλος για την ομάδα μας ο Αμαρυνθιακός στο γήπεδο της Γυμνού.

Η  ενδεκάδα μας: Ντουρέκας, Κόκκος, Μούτσου(75΄Κουτσαυλής), Γεραντώνης(75΄Καραμπίνης), Όστιν, Φωτιάς, Παριανός, Τζώνυ(55΄Μπόε), Βεζιρτζόγλου, Καραμάνης, Σεϊντόπουλος.

Να σημειώσουμε ότι η ομάδα μας για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική στερείται των υπηρεσιών του Ηλία, λόγω ενοχλήσεων στο γόνατο.Αναμφισβήτητα μια σημαντική απώλεια στο χώρο του κέντρου που μέχρι στιγμής καλύπτεται επάξια.

ΑΟ Κύμης-Λήλας Βασιλικού 3-0

Άλλη μια νίκη πρόσθεσε η ομάδα μας στο ενεργητικό της, επικρατώντας με 3-0 του άλλοτε κραταιού Λήλαντα Βασιλικού.Ο ΑΟ Κύμης  έχει σχεδόν αγκαλιάσει τον τίτλο και την πολυπόθητη άνοδο στη Δ΄εθνική κατηγορία, αφού στις τέσσερις αγωνιστικές που απομένουν για την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος θέλει τουλάχιστον δύο νίκες και μια ισοπαλία για να πάει απλώς για τουρισμό έως τη Δροσιά, την άλλη διεκδικήτρια ομάδα,  την τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος.Το αποτέλεσμα του αγώνα κρίνεται δίκαιο, καθώς η ομάδα μας επέβαλε εξαρχής το δικό της ρυθμό στο παιχνίδι και  δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου.Υστερα από ένα άγονο πρώτο ημίχρονο, χρειάστηκαν μόλις δέκα λεπτά απ΄το δεύτερο για να "καθαρίσει " η γηπεδούχος το παιχνίδι.Συγκεκριμένα στο 51΄ ο Βεζιρτζόγλου έκανε το 1-0, δύο λεπτά αργότερα ο Καραμάνης διπλασίασε τα τέρματα, ενώ το σκορ έκλεισε στο 58΄ ο Μπόε με σουτ ύστερα από ωραία ατομική ενέργεια.Σουτ στο δοκάρι του Μαντά είχε ο Καραμάνης στο 9΄μετά από εκτέλεση φάουλ.
Διακρίθηκαν για την ομάδα μας οι Παριανός, Σεϊντόπουλος, Βεζιρτζόγλου,Καραμάνης και Φωτιάς

Η ενδεκάδα μας: Ντουρέκας, Κόκκος, Γεραντώνης, Φωτιάς, Αποστολίδης(Μπόε), Τζώνυ(Μούτσου), Όστιν, Παριανός, Καραμάνης, Βεζιρτζόγλου, Σεϊντόπουλος(Κοτρόζος)

Επόμενος αντίπαλος για την ομάδα μας ο Όλυμπος Γυμνού στην έδρα μας.

Ταμυναϊκός-ΑΟ Κύμης 0-2...Ασταμάτητη

Ασταμάτητη η ομάδα μας ξεπέρασε και το εμπόδιο του Ταμυναϊκού, περνώντας από το Αλιβέρι με σκορ 2-0.Ορατός ο στόχος της ομάδας μας που παίζει πλέον με τον αέρα της πρωταθλήτριας.Απόλυτα δίκαιο το αποτέλεσμα του αγώνα που θα μπορούσε να έχει μεγαλύτερο σκορ, αν ο Πετράκης δεν αναδεικνυόταν ο κορυφαίος της ομάδας του, ίσως και του αγώνα.Είναι αλήθεια ότι με τις σωτήριες επεμβάσεις του κράτησε το δείκτη του σκορ σε χαμηλά επίπεδα.Η ομάδα μας ανέλαβε από την αρχή του αγώνα την πρωτοβουλία των κινήσεων, δεν μπόρεσε όμως να μετατρέψει τις ευκαιρίες της σε γκολ, παρά μόνο στο 45΄όταν μετά από καλή ενέργεια και σέντρα του Βεζιρτζόγλου στο σημείο του πέναλτυ, πετάχτηκε ο Σεϊντόπουλος και με πολύ ωραίο πλασέ έκανε το 1-0 για τους φιλοξενούμενους.Το δεύτερο γκολ για την ομάδα μας ήρθε στο 82΄με δυνατό σουτ του Βεζιρτζόγλου, ύστερα από πολύ ωραία μπαλιά του Ηλία.
Ευκαιρίες για γκολ για την Κύμη είχαν στο 10΄ και στο 30΄ ο Βεζιρτζόγλου, στο 20΄ο Καραμάνης και στο 78΄ ο Σεϊντόπουλος.Από την ομάδα μας ξεχώρισαν οι Σεϊντόπουλος, Βεζιρτζόγλου, Ηλίας, Καραμπίνης, Κόκκος και Παριανός.

Η ενδεκάδα μας: Ντουρέκας, Κόκκος(85΄ Αποστολίδης), Παριανός, Τζώνυ(85΄ Κούρτης),Όστιν, Καραμάνης, Καραμπίνης, Φωτιάς, Ηλίας(83΄ Μπόε), Βεζιρτζόγλου, Σεϊντόπουλος