Διαιτητής: Κάμπαξης
Βοηθοί: Ρόγκας-Ράζος

Τελικό Αποτέλεσμα: 0-0

Καρέ-Καρέ:
4' Σουτ του Ηλία καταλήγει άουτ
9' Λάθος της άμυνας της Κύμης, ο Μανώλε σουτάρει άουτ
15' Καλή κεφαλιά του Γεραντώνη με δυσκολία μαζεύει ο Αϊνδιλής
20' Δυνατό σουτ του Όμπι από τη μικρή περιοχή, άουτ
33' Σουτ από φάουλ ο Ζόρα, χτυπά στο δεξί κάθετο δοκάρι και παραλίγο γκολ
45' Σουτ του Σαμ στην αγκαλιά του Καραγιάννη

62' Δυνατό σουτ του Τσαλιαγκού στον αερά, μετά από σέντρα, καταλήγει ελάχιστα άουτ
67' Σουτ ο Τσαλιαγκός έξω από τη μεγάλη περιοχή, αποκρούει πολύ δύσκολα ο Αϊνδιλής
72' Κεφαλιά του Παπακωνσταντίνου από κόρνερ, στο οριζόντιο δοκάρι
87' Αντεπίθεση ο Ολυμπιακός Χ. προλαβαίνει και απομακρύνει ο Ηλίας
91' Σουτ του Ζόρα ελάχιστα άουτ
.....

Ολυμπιακός Χ. - Κύμη

Την Κυριακή 29 Νοεμβρίου, η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό Χαλκίδος στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής. Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο Στάδιο Χαλκίδας στις 15:00. H Κύμη θα αγωνιστεί με μόνο σκοπό την απόκτηση των 3 πολύτιμων βαθμών, κάτι που πιστεύουμε ότι θα το καταφέρει.

Διαιτητής της αναμέτρησης ορίστηκε ο Κάμπαξης. Βοηθοί θα είναι οι Ρόγκας και Ράζος.

Επανήλθε στους αγωνιστικούς χώρους ο Καραγιάννης

Η ομάδα της Κύμης ανακοίνωσε την επιστροφή του τερματοφύλακα Δημήτρη Καραγιάννη, κάτω από τα δοκάρια της. Καλή επιστροφή Δημήτρη!

Κύμη - Κονίστρες 2-1

Σήμερα, Σάββατο στις 3μ.μ. διεξήχθει ο προγραμματισμένος αγώνας της Κύμης μας με την ομάδα των Κονιστρών. Αρχικά, στο Α ημίχρονο προηγηθήκαμε, αλλά δύο λεπτά αργότερα η ομάδα των Κονιστρών μας ισοφάρισε. Στο Β' ημίχρονο, η ομάδα μας μπήκε αποφασισμένη για τη νίκη και την πέτυχε με το γκολ που σημειώθηκε υπέρ μας στα μέσα του Β' ημιχρόνου. Η διαιτησία ήταν αρκετά καλή, χωρίς σοβαρά λάθη.

Καλή συνέχεια.

Υ.Γ. Αύριο ο Λήλας αντιμετωπίζει εκτός έδρας την ομάδα της Ερέτριας, κάτι που θα κρίνει τη θέση μας στο βαθμολογικό πίνακα κατά το τέλος της τρέχουσας αγωνιστικής.

ΑΟΧ-Κύμη 3-2...

Δυστυχώς, η ομάδα μας δεν κατάφερε στο Στάδιο να αποσπάσει θετικό αποτελέσματα απο τον ΑΟΧ, ο οποίος πατώντας σε δικά μας λάθη κατάφερε να σημειώσει το 3-2 λίγο πριν τη λήξη της αναμέτρησης. Πάντως, μην ξεχνάμε...τους περιμένουμε και στη Κύμη μας... Η ομάδα μας δεν το βάζει κάτω και συνεχίζει να διεκδικεί δυναμικά την άνοδο, και θα πετύχει τους στόχους της....